وب سایت روانشناسی تهمیم
نسخه آزمایشی آوای مدرسه
وب سایت روانشناسی تهمیم ویژه نوجوانان
برخی موضوعات وب سایت
برخی موضوعات وب سایت
خلاقیت
مشاوره تحصیلی
روانشناسی رشد
دانستنی های جنسی
روانشناسی شخصیت
آزمون های روانشناسی
...و
پاسخ گویی به سوالات حوزه روانشناسی شما
TheSoftware.ir

درباره ما


مهدیه فرح آبادی هستم کارشناس ارشد روانشناسی و در حیطه نوجوانان فعالیت میکنم و امید دارم بتوانم با قطره ای از دریای بیکران دانش ، به دوستان عزیزم در این زمینه راهنمایی های لازم را ارائه دهم .

موضوعات

پیوند ها

آمارگیر

» روابط بین فردی
موضوع : مهارت های زندگی
روابط بین فردیروابط بین فردیروابط بین فردی

براي تعريف روابط بين فردي ابتدا لازم است ارتباط را به صورت مختصر تعريف کنيم .ارتباط عبارتست از انتقال مفاهيم يا معاني يا پيام از شخصي به شخص ديگر و هر قدر ميزان انتقال پيام دقيق تر و روشن نر باشد ارتباط موثرتر است.2نوع ارتباط داريم که عبارتند از: ارتباط کلامي و ارتباط غير کلامي.

.: ادامه مطلب :.

» خلاقیت 3
موضوع : خلاقیت
خلاقیت 3

نسبت به رشد خلاقیت متعهد باشید

نخستین گام این است که خود را به طور کامل وقف رشد و توسعه توانائی‌های خلاقانه خود کنید. از تلاش دست برندارید. هدف گذاری کنید، روی کمک دیگران حساب باز کنید و برای رشد مهارت‌های خود، زمانی را در هر روز کنار بگذارید .

.: ادامه مطلب :.

» راز شاد زیستن 5
موضوع : راز شاد زیستن
راز شاد زیستن 5

دیگران با ما همان رفتاری را دارند که ما خود با خویشتن داریم . کسانی که با آنها ارتباط برقرار می کنیم بسرعن تشخیص می دهند که آیا ما برای خود احترام قائل هستیم یا نه ؟ و اگر ما با خود بر اساس احترام برخورد کنیم آنها نیز این رویه را تعقیب خواهند کرد .

.: ادامه مطلب :.

» نكات مهم روانشناختي در برقراری ارتباطات مؤثر :
موضوع : مهارت های زندگی
نكات مهم روانشناختي در برقراری ارتباطات مؤثر :نكات مهم روانشناختي در برقراری ارتباطات مؤثر :نكات مهم روانشناختي در برقراری ارتباطات مؤثر :نكات مهم روانشناختي در برقراری ارتباطات مؤثر :نكات مهم روانشناختي در برقراری ارتباطات مؤثر :

برقراري ارتباط مؤثر ، يكي از ويژگيهاي بزرگ  انسانهاي هوشمند ، خرد ورز و عاقبت انديش است . هركس بتواند با ديگران ، اشياء اطراف و حتي لحظه هاي زندگي خود ارتباط بهتر و مؤثر تري برقرار كند ، احساس مؤفقيت بيشتري خواهد داشت .

.: ادامه مطلب :.

» مهارت های مهم ارتباط موثر
موضوع : مهارت های زندگی
مهارت های مهم ارتباط موثر

يكي از ويژگيهاي انسان سالم و موفق، مهارت و توانايي برقراري ارتباط مؤثر و سازنده با ديگران است. آيا شما اين ويژگي را داريد؟ كسب اين مهارت مهم و ضروري در زندگي اجتماعي خيلي مشكل نيست. فقط بايد بخواهيد و تمرين كنيد. در اين نوشتار ما به هفت گام اساسي براي يادگيري اين مهارت اشاره مي كنيم.

.: ادامه مطلب :.

» خلاقیت 2
موضوع : خلاقیت
خلاقیت 2خلاقیت 2

تعريف مهارت تفکر خلاق:

مهارتي است که شخص از تلفيق مهارت هاي حل مسئله و تصميم گيري از افکار يا روابط نو برخوردار شده و قدرت کشف و انتخاب راه حل هاي جديد را پيدا مي کند.

.: ادامه مطلب :.

» راز شاد زیستن 4
موضوع : راز شاد زیستن
راز شاد زیستن 4

تصویر ذهنی انسان از خویشتن

آیا هیچ وقت دقت کرده اید که وقتی احساس خوبی درباره خود دارید دیگران هم بهتر از همیشه بنظر می رسند ؟ و آیا این تغییر در دیگران جالب توجه و یا حتی عجیب نیست ؟

جهان بازتابی از خود ماست . وقتی از خود بیزاریم ، از همه بیزاریم و وقتی به همین که هستیم عشق می ورزیم ، تمام جهان بنظر فوق العاده و دوست داشتنی می آید .

.: ادامه مطلب :.

» راه هاي تقویت همدلی
موضوع : مهارت های زندگی
راه هاي تقویت همدلی

به خاطر داشته باشید که مردم تمایل ندارند به دلیل ترس از مورد قضاوت واقع شدن صحبت کنند، به فرد مقابل به عنوان یک فرد احترام بگذارید، به احساسات فرد فراتر از افکار سطحی افراد پاسخ دهید ، روی فرد تمرکز کنید نه روی موقعیت و هیچوقت قضاوت نکنید .

.: ادامه مطلب :.

1 2 3 4 5 6 7 8