درباره ما


مهدیه فرح آبادی هستم کارشناس ارشد روانشناسی و در حیطه نوجوانان فعالیت میکنم و امید دارم بتوانم با قطره ای از دریای بیکران دانش ، به دوستان عزیزم در این زمینه راهنمایی های لازم را ارائه دهم .

موضوعات

پیوند ها

آمارگیر

» چگونه می توان دوستی های افراطی دوره نوجوانی را متعادل ساخت؟
موضوع : پدر و مادر ها
چگونه می توان دوستی های افراطی دوره نوجوانی را متعادل ساخت؟چگونه می توان دوستی های افراطی دوره نوجوانی را متعادل ساخت؟

معمولاً روحيه پناه‌جويي و آرامش‌گرايانه باعث بروز پديده‌اي به نام وابستگي عاطفي و عشق در ما مي‌گردد .با هر حمله اضطرابي فرد به دنبال آرامشگر مي‌گردد . معمولا آرامش را در ديدار ذهني يا عيني معشوق مي‌جويد. دختر دبيرستاني وقتي تحت استرس شديد و متوسط قرار مي‌گيرد ،به طور ناخود‌آگاه ذهنش به طرف دوستان (يا معلم) ديگر مي‌رود كه در پيش از اين به او آرامش مي‌داده است.

.: ادامه مطلب :.

» 17راهکار براي مشکلات نوجوانان
موضوع : پدر و مادر ها
17راهکار براي مشکلات نوجوانان 17راهکار براي مشکلات نوجوانان 17راهکار براي مشکلات نوجوانان (2)

در مقاله ي قبل به ذکر10مشکل در دوران نوجواني پرداختيم.حال به17مورد که والدين براي مقابله با مشکلات نوجوانان بايد مورد توجه قرار دهند مي پردازيم.

 

.: ادامه مطلب :.

» 10مشکل دوره ي نوجواني
موضوع : پدر و مادر ها
10مشکل دوره ي نوجواني10مشکل دوره ي نوجواني

در اين مقاله به ذکر و توضيح اجمالي 10مورد از مشکلات دوران نوجواني مي پردازيم.در مقاله ي بعد به بررسي 17راهکارعملي والدين براي مقابله با اين مشکلات خواهيم پرداخت.

.: ادامه مطلب :.

» چرا نوجوانان از کارهای پرخطر نمی‌ترسند؟
موضوع : پدر و مادر ها
 چرا نوجوانان از کارهای پرخطر نمی‌ترسند؟

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که همه ما ممکن است در سنین نوجوانی، بیشتر از هر سن دیگری، بی‌واهمه دست به رفتارهای پرخطر بزنیم و حتی از آن لذت ببریم؛ مثلا خودمان را به خواب بزنیم و این‌قدر صبر کنیم که پدرمان بخوابد و آن‌وقت آرام‌آرام به ....

.: ادامه مطلب :.

» خانواده ها چه نقشی می توانند در تربیت جنسی ایفا کنند ؟
موضوع : پدر و مادر ها
خانواده ها چه نقشی می توانند در تربیت جنسی ایفا کنند ؟

علیرضا مهدوی کارشناس ارشد تعلیم و تربیت و سردبیر سایت تبیان که سالها تجربه معلمی و مشاوره خانواده را در کارنامه کاری خود دارد ، دوره نوجوانی را دوره حساس زندگی دانست و طی گفت و گویی با بخش خانواده سایت تبیان به توصیف و معرفی این دوره سرنوشت ساز پرداخت. مطمئناپاسخ بسیاری از سوالات خود را می توانید در این گفت و گوی صمیمی بیابید . با ما همراه باشید.

.: ادامه مطلب :.

» بهترین سن برای آموزش جنسی نوجوانان
موضوع : پدر و مادر ها
بهترین سن برای آموزش جنسی نوجوانان

مسايل جنسي همواره يکي از موضوعاتي است که والدين در مورد اگاه کردن فرزند خود نسبت به ان واهمه دارند و نصور مي کنند که اگاهي فرزندشان نسبت به مسايل جنسي انها را گمراه خواهد کرد.شايد تا حدودي اين استدلال درست باشد اما نکته قابل توجه ان است که وسايل ارتباط جمعي مثل اينترنت و ماهواره کودکان و نوجوانان اطلاعات خود را از اين منابع دريافت مي کنند که ممکن است انها را گمراه کند.

.: ادامه مطلب :.

» در صورت وقوع آزار جنسي چه بايد كرد؟
موضوع : پدر و مادر ها
در صورت وقوع آزار جنسي چه بايد كرد؟در صورت وقوع آزار جنسي چه بايد كرد؟در صورت وقوع آزار جنسي چه بايد كرد؟

اگرچه مواجهه با اين مسئله براى والدين بسيار مشكل است، ولى چنانچه كودكى مورد آزارجنسى واقع شد و والدين بهرصورت غير مستقيم يا از طريق خود كودك از آن مطلع شدند، بايد نكات مهمى را در نظر داشته باشند تا بتوانند آسيب وارده را به حداقل رسانده و از كودك خود به شكل مناسبى حمايت و مراقبت نمايند.

.: ادامه مطلب :.

» در ذهن دختران نوجوان چه می گذرد؟
موضوع : پدر و مادر ها
در ذهن دختران نوجوان چه می گذرد؟

شاید بیشترین جمله ای که از زبان دختران نوجوان شنیده شده، این جمله است: «خانم باور کنید هیچ کس ما رو نمی فهمه. پدر و مادرمون اصلا ما رو درک نمی کنند.»در این نوشته قرار است در مورد ویژگی های نوجوانی دختران بگوییم و راهکارهایی برای برقراری ارتباط درست و سالم با یک دختر نوجوان را مطرح کنیم.

.: ادامه مطلب :.

» دانستنی های جنسی نوجوان، والدین بخوانند...
موضوع : پدر و مادر ها
دانستنی های جنسی نوجوان، والدین بخوانند...

غریزه جنسی از قوی ترین غریزه های آدمی می باشد ، که از کودکی همراه فرزندمان است . هر  چند که در نوجوانی ، ویژگی های جنسی اولیه وثانویه بروز می کند ؛ از این رو نوجوان ،  بیشتر به آموزش صحیح جنسی از سوی مربیان نیاز دارد.

.: ادامه مطلب :.