درباره ما


مهدیه فرح آبادی هستم کارشناس ارشد روانشناسی و در حیطه نوجوانان فعالیت میکنم و امید دارم بتوانم با قطره ای از دریای بیکران دانش ، به دوستان عزیزم در این زمینه راهنمایی های لازم را ارائه دهم .

موضوعات

پیوند ها

آمارگیر

» چگونه می توان دوستی های افراطی دوره نوجوانی را متعادل ساخت؟
موضوع : سوالات
چگونه می توان دوستی های افراطی دوره نوجوانی را متعادل ساخت؟چگونه می توان دوستی های افراطی دوره نوجوانی را متعادل ساخت؟

معمولاً روحيه پناه‌جويي و آرامش‌گرايانه باعث بروز پديده‌اي به نام وابستگي عاطفي و عشق در ما مي‌گردد .با هر حمله اضطرابي فرد به دنبال آرامشگر مي‌گردد . معمولا آرامش را در ديدار ذهني يا عيني معشوق مي‌جويد. دختر دبيرستاني وقتي تحت استرس شديد و متوسط قرار مي‌گيرد ،به طور ناخود‌آگاه ذهنش به طرف دوستان (يا معلم) ديگر مي‌رود كه در پيش از اين به او آرامش مي‌داده است.

.: ادامه مطلب :.

» 10مشکل دوره ي نوجواني
موضوع : سوالات
10مشکل دوره ي نوجواني10مشکل دوره ي نوجواني

در اين مقاله به ذکر و توضيح اجمالي 10مورد از مشکلات دوران نوجواني مي پردازيم.در مقاله ي بعد به بررسي 17راهکارعملي والدين براي مقابله با اين مشکلات خواهيم پرداخت.

.: ادامه مطلب :.

» خانواده ها چه نقشی می توانند در تربیت جنسی ایفا کنند ؟
موضوع : سوالات
خانواده ها چه نقشی می توانند در تربیت جنسی ایفا کنند ؟

علیرضا مهدوی کارشناس ارشد تعلیم و تربیت و سردبیر سایت تبیان که سالها تجربه معلمی و مشاوره خانواده را در کارنامه کاری خود دارد ، دوره نوجوانی را دوره حساس زندگی دانست و طی گفت و گویی با بخش خانواده سایت تبیان به توصیف و معرفی این دوره سرنوشت ساز پرداخت. مطمئناپاسخ بسیاری از سوالات خود را می توانید در این گفت و گوی صمیمی بیابید . با ما همراه باشید.

.: ادامه مطلب :.

» چرا باید نماز خواند و فلسفه نماز خواندن چیست؟
موضوع : سوالات
چرا باید نماز خواند و فلسفه نماز خواندن چیست؟چرا باید نماز خواند و فلسفه نماز خواندن چیست؟

علت اصلي نماز خواندن ما تنها و تنها واجب بودن آن است؛ يعني ما نماز را به جهت اين که دستور خداوند و تکليفي شرعي بر عهده ما است، به جا مي آوريم؛ هرچند به روشني مي دانيم که نماز آثار و برکات متعدد جسمي و روحي و فردي و اجتماعي براي ما دارد؛ با همه اين ها مي توان پرسيد: چرا نماز واجب است و چرا اين تکليف براي ما در نظر گرفته شده؟

.: ادامه مطلب :.

» سوالات
موضوع : سوالات
سوالاتسوالات

پرسش: اينکه ادم نميتونه ونميدونه چي دوست داره ايا مشکله؟؟ ازم ميپرسن چه غذايي دوست داري؟ نميدونم .چه رنگي ؟ نمي دونم.چه رشته اي؟ نميدونم. واسه همين هميشه دوست دارم ديگران برام تصميم بگيرن .

.: ادامه مطلب :.

» سوالات
موضوع : سوالات
سوالات سوالات

سلام شبتون بخير ميشه در مورد ريلکسيشن و ارام سازي قبل از خواب توضيح بديد چند وقتي هست شبها بيدار ميشوم و ديگر خوابم نميرود

.: ادامه مطلب :.