درباره ما


مهدیه فرح آبادی هستم کارشناس ارشد روانشناسی و در حیطه نوجوانان فعالیت میکنم و امید دارم بتوانم با قطره ای از دریای بیکران دانش ، به دوستان عزیزم در این زمینه راهنمایی های لازم را ارائه دهم .

موضوعات

پیوند ها

آمارگیر

» چگونه می توان دوستی های افراطی دوره نوجوانی را متعادل ساخت؟
موضوع : بلوغ
چگونه می توان دوستی های افراطی دوره نوجوانی را متعادل ساخت؟چگونه می توان دوستی های افراطی دوره نوجوانی را متعادل ساخت؟

معمولاً روحيه پناه‌جويي و آرامش‌گرايانه باعث بروز پديده‌اي به نام وابستگي عاطفي و عشق در ما مي‌گردد .با هر حمله اضطرابي فرد به دنبال آرامشگر مي‌گردد . معمولا آرامش را در ديدار ذهني يا عيني معشوق مي‌جويد. دختر دبيرستاني وقتي تحت استرس شديد و متوسط قرار مي‌گيرد ،به طور ناخود‌آگاه ذهنش به طرف دوستان (يا معلم) ديگر مي‌رود كه در پيش از اين به او آرامش مي‌داده است.

.: ادامه مطلب :.

» 17راهکار براي مشکلات نوجوانان
موضوع : بلوغ
17راهکار براي مشکلات نوجوانان 17راهکار براي مشکلات نوجوانان 17راهکار براي مشکلات نوجوانان (2)

در مقاله ي قبل به ذکر10مشکل در دوران نوجواني پرداختيم.حال به17مورد که والدين براي مقابله با مشکلات نوجوانان بايد مورد توجه قرار دهند مي پردازيم.

 

.: ادامه مطلب :.

» 10مشکل دوره ي نوجواني
موضوع : بلوغ
10مشکل دوره ي نوجواني10مشکل دوره ي نوجواني

در اين مقاله به ذکر و توضيح اجمالي 10مورد از مشکلات دوران نوجواني مي پردازيم.در مقاله ي بعد به بررسي 17راهکارعملي والدين براي مقابله با اين مشکلات خواهيم پرداخت.

.: ادامه مطلب :.

» چرا نوجوانان از کارهای پرخطر نمی‌ترسند؟
موضوع : بلوغ
 چرا نوجوانان از کارهای پرخطر نمی‌ترسند؟

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که همه ما ممکن است در سنین نوجوانی، بیشتر از هر سن دیگری، بی‌واهمه دست به رفتارهای پرخطر بزنیم و حتی از آن لذت ببریم؛ مثلا خودمان را به خواب بزنیم و این‌قدر صبر کنیم که پدرمان بخوابد و آن‌وقت آرام‌آرام به ....

.: ادامه مطلب :.

» عاشق شدن از نظر علمی
موضوع : بلوغ
عاشق شدن از نظر علمیعاشق شدن از نظر علمی

مغر توسط مجموعه اي از مواد شيميايي اثر بخش، ما را در دام عشق گرفتار مي آورد. تـصور بر اين است که در حال گزينش شريکي براي خود هستيم، در حالي که ممکن است طعمه اي دلباخته براي دام دوست داشتني طبيعت بيش نباشيم.

.: ادامه مطلب :.

» بلوغ و تغذیه
موضوع : بلوغ
بلوغ و تغذیه

تغذیه در دوران نوجوانی و بلوغ اهمیت زیادی دارد . زیرا نوجوانان و جوانان به دلیل سوخت و ساز بالای بدن و فعالیت زیاد به انرژی بیشتری نیاز دارند . البته لازم به ذکر است که پرخوری زیاد در این دوران سبب چاقی بیش از حد نوجوان خواهد شد .

.: ادامه مطلب :.

» تغییرات جسمی در دوران بلوغ
موضوع : بلوغ
تغییرات جسمی در دوران بلوغ

هورمونها باعث بروز بلوغ می شوند از حدود ۵ سال قبل از بلوغ جنسی ، میزان کمی از هورمونهای جنسی تولید و ترشح می شوند ، که این میزان به تدریج در دوران بلوغ افزایش می یابد و سبب تکامل ساختمانی دستگاه تناسیلی و عمل غدد جنسی می شود .

.: ادامه مطلب :.

» مراحل بلوغ
موضوع : بلوغ
مراحل بلوغ

بلوغ یک دوره خاص و مشخصی است که از طریق بعضی تغییرات در تکامل و رشد فرد شناخته می شود . این تغییرات در هیچ زمان دیگری در طول حیات فرد اتفاق نمی افتد و ویژگیهای خاصی دارد که مهم ترین آنها عبارتند از :

.: ادامه مطلب :.